В бібліотеках стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок в бібліотеці-філії №6.
Бібліотекарі відвідали гуртожиток Сумського ліцею харчових технологій з бесідою – застереженням “Зупини насильство – захисти себе.” В гуртожитку проживають дівчата і їм не зайве послухати про актуальні для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. Дівчата повинні знати, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Вони мають право звернутись за допомогою, а не замовчувати. А ще для юних панянок близька тема булінгу, тобто цькування несхожих на інших однолітків. Що таке булінг? Як йому протистояти? Як поводити себе жертві та свідку цього явища? Які види булінгу існують? На ці та інші питання дівчата отримали відповіді від бібліотекарів. Отримали певні знання, і це допоможе їм визначитись в стратегіях поведінки, якщо вони потраплять в неприємну ситуацію, пов’язану з таким явищем, як булінг.
Пізнавально і активно пройшла зустріч учнів 7 класу ЗОШ №25 з Лагутою Євгенією Вікторівною, інспектором Управління патрульної поліції в бібліотеці-філії №6. В рамках акції “16 днів проти насильства” вона провела правову годину зі школярами та пояснила, що кожен потерпілий має право на захист і підтримку, а кожен кривдник понесе відповідальність за скоєне. Розповіла учням про види домашнього насильства: фізичне; психологічне; економічне; сексуальне. А також про те, що потрібно робити у випадку насильства у сім’ї; куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства у сім’ї та як зберегти себе від насильства. Присутні переглянули відео-ролик “Як зупинити насильство”, що змусило учнів задуматися над власною поведінкою та поведінкою товаришів у суспільстві.
В бібліотеці-філії №8 відбулась зустріч-діалог учнів Сумського вищого професійного училища будівництва та автотранспорту з представниками Сумської поліції. Патрульні поліцейські Оксана Красовська та Євгенія Лагута провели правознавчу бесіду «Поліція на захисті прав людини», зокрема розповіли про особливості своєї роботи, продемонстрували відеоролики з повсякденної служби. Також в рамках акції «16 днів проти насильства» ознайомили присутніх з проявами домашнього насильства та булінгом. Підлітки с задоволенням спілкувались з представниками патрульної поліції, задавали різноманітні питання, обговорювали відеоролики. Зацікавили учасників зустрічі умови прийняття на роботу в поліцію, як відбувається професійний відбір кандидатів та комп’ютерне тестування.
Флєшмоб “16 днів без насильства” в рамках акції «Будуємо дім без насильства» провели бібліотекарі філії №8, які вийшли до жителів свого мікрорайону, щоб запросити їх на зустріч з фахівцями Сумського обласного центру соціально-психологічної допомоги. Продовженням флешмобу стала інформаційна година «Захисти життя – зупини насильство!». Учасники заходу Галина Кондратенко, соціальний педагог та Світлана Єщенко, юрист-консульт розповіли про роботу центру, представили відеоролики «Протидія та запобігання насильству», «Будуємо дім без насильства». Присутні дізнались, що таке насильство; що робити у випадку насильства у сім’ї; куди звертатися по допомогою у випадку проявів насильства; як зберегти себе від насильства? В свою чергу жінки поділились реальними історіями вчинення насильства над людьми похилого віку та обговорили подібні ситуації. Насамкінець Галина Кондратенко звернулась з проханням підтримати людей, які страждають від насильства та написати листа-підтримку людям, які постраждали від насильства в сім’ї. «Ми пишемо листи, щоб приділити трохи більше уваги та показати нашу небайдужість, зігріти серця і душі теплими словами, даючи їм віру й надію на щасливе майбутнє без жорстокості, насилля та образ.» Всі з готовністю відгукнулись і залишили свої побажання в скринці.